Zmiana dostawcy energii elektrycznej dla firmy - czy można na tym oszczędzić?

Prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce wiąże się z niewiarygodnie dużą ilością obowiązków i zasad. Mogą one się różnić, ale są obowiązki i koszty, które ponosisz prowadząc firmę niezależnie od tego czy sprzedajesz produkty czy świadczysz usługi, takie jak podatki i rachunki. I jeśli z podatkami walczyć nie możemy, obniżenie rachunków jest możliwe. Sprawdź jak możesz zaoszczędzić na rachunkach za prąd dla firm i ciesz się z prowadzenia swojej działalności gospodarczej.

Prąd dla firm

Porównując wydatki firmowe związane z opłatą rachunków, można z pewnością stwierdzić, że rachunek za prąd dla przedsiębiorstwa, jak i w przypadku energii dla domu, jest kilka razy większy od wszystkich pozostałych. Dla małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce rachunek na energię elektryczną może stanowić w okolicach dwudziestu procent ponoszonych kosztów miesięcznych.

Również warto pamiętać, że stawka cenowa prądu dla firm jest wyższa niż cena energii elektrycznej dla domów prywatnych, dlatego obniżenie rachunku jest marzeniem każdego przedsiębiorcy. Sposobów na obniżenie rachunków za prąd dla firmy jest wiele i duża część z nich jest podobna do sposobów redukowania kosztów za energię elektryczną w domach i mieszkaniach prywatnych.

Zmiana sprzedawcy – obniżenie rachunku za prąd dla firm

Niskie rachunki za prąd, to w pierwszej kolejności tani prąd. Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej dla Twojej firmy pozwoli na zaoszczędzeniu nawet kilku tysięcy złotych, co jest nadzwyczaj ważne tak dla początkującej firmy jak i dla doświadczonych przedsiębiorstw. Jedną z najbardziej ciekawych ofert na polskim rynku jest oferta prądu dla firmy sprzedawcy Po Prostu Energia. Oprócz nadzwyczaj zachęcających stawek cenowych Po Prostu Energia oferują specjalną umowę dla nowopowstałych przedsiębiorstw, która oprócz niskiej ceny energii elektrycznej oferuje pierwsze 1000 kWt całkowicie za darmo.

Zmiana zużycia prądu – niskie rachunki

Coraz częściej spotykaną praktyką spośród przedsiębiorców na całym świecie, niezależnie od rozmiaru firmy, jest wprowadzenie trybów zużycia energii elektrycznej w ciągu dnia oraz tak zwany tryb nocny. Standardowy dzień w biurze to 8 godzin pracy, dokładnie tyle pracownik spędza za swoim biurkiem i dokładnie tyle czasu jego komputer lub inne urządzenia niezbędne do pracy powinny pracować, to samo dotyczy ogrzewania i oświetlenia w całym biurze. Gdy dzień pracy się kończy, również i zużycie prądu powinno być ograniczane do niezbędnego minimum. Nie wolno zapominać o wyłączeniu całego komputera, a nie tylko monitora. Również nie ma potrzeby ogrzewania pustego pomieszczenia, a jedynie utrzymanie temperatury, które chroni przed mrozem. Wprowadzenie trybów oszczędzania energii elektrycznej pomogą zredukować rachunki za prąd, które co miesiąc ponosi pracodawca, nie obniżając komfortu pracy swoich pracowników.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ