Żabka – dobry biznes w trudnych czasach

Pandemia koronawirusa i związane z nią restrykcje znacząco wpłynęły na kondycję polskiej (i światowej) gospodarki. Wielu ludzi straciło pracę przez wielotygodniowe zamknięcie całych sektorów usług. Część z nich zastanawia się nad alternatywami dla tradycyjnego modelu zatrudnienia. Niektórzy chcieliby spróbować własnych sił w sprzedaży i założyć własną działalność. Żabka daje taką możliwość. Chcesz wiedzieć, na jakich zasadach działa franczyza Żabka i dlaczego warto się na nią zdecydować? Zapraszamy do lektury.

Sklepy Żabka – dobry pomysł nawet w ciężkich warunkach

Pandemia ograniczyła nieco wydatki Polaków. W trudnych i niepewnych czasach towary ekskluzywne cieszą się zwykle mniejszym popytem, ponieważ ludzie niechętnie uszczuplają swoje oszczędności. Nie zmienia się za to konsumpcja podstawowych dóbr: jedzenia, środków higieny i czystości. Dlatego sklepy ogólnospożywcze – takie jak Żabka – nie notują wtedy szczególnych spadków obrotów.

Sklepy Żabka nie zostały dotknięte rządowymi ograniczeniami – wyjąwszy konieczność noszenia maseczek ochronnych oraz ograniczenia liczby klientów przebywających jednocześnie w sklepie. Mogły być otwarte przez cały czas, także w niedziele. Lokalność i dostępność Żabek sprawiła, że klienci chętniej je wybierali, czując się bezpieczniej w mniejszych, choć doskonale zaopatrzonych sklepach.

Franczyza Żabka – jak do niej dołączyć

Franczyza Żabka to taki model biznesowy, w którym franczyzodawca (czyli sieć Żabka) i franczyzobiorca (właściciel konkretnego sklepu) łączą się umową franczyzową. W przypadku tej sieci franczyzobiorca otrzymuje w pełni umeblowany i zatowarowany sklep, może więc od razu rozpocząć działalność..

Wymagana jest wpłata początkowa w wysokości 5000 złotych, która pokrywa pierwsze koszty pracownicze i przeznaczona jest na zakup kasy fiskalnej czy koncesji. W zamian – oprócz gotowego do otwarcia sklepu – franczyzobiorca otrzymuje dostęp do infrastruktury logistycznej, nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz olbrzymiej wiedzy, jaką sieć Żabka zgromadziła przez lata swojej działalności w Polsce. Dodatkowo sieć gwarantuje 17 tysięcy netto przychodu miesięcznie przez rok oraz do 12 tysięcy na rozwój biznesu. Sklepy Żabka są zatem stosunkowo bezpieczną formą prowadzenia działalności, która nie wymaga dużego kapitału początkowego od nowych franczyzobiorców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ