Zegarki osobiste przeszły całkiem długą drogę w swojej historii, abyśmy mogli cieszyć się dziś nie tylko ich wzornictwem, ale i funkcjonalnością. Coraz więcej osób posiada również Smartwatche, które po części wypierają klasyczne modele, jednocześnie nawiązując do ich stylistyki (np. przez wybór wyświetlanej na ekranie tarczy czasomierza), a więc koło się zamyka. Nie bez znaczenia jest tu również wiedza na temat specyfikacji technicznej dzisiejszych produktów należących do tego asortymentu – bez względu na to, czy chodzi o zegarki męskie, czy też damskie. Kupując swój pierwszy, markowy zegarek można mieć wiele wątpliwości co do trafności decyzji i związanej z nią satysfakcji z użytkowania. Dobry zakup w tym wypadku może zostać ze swoim użytkownikiem na długie lata, dlatego, zanim wyruszy się do sklepu (lub złoży zamówienia przez Internet), warto odpowiednio przygotować się merytorycznie.

Choć zegarek traktuje się dziś jak jeden z wielu dodatków do stylizacji, to podjęcie satysfakcjonującej decyzji o zakupie może sprawić, że niedługo później użytkownik zżyje się ze swoim nowym nabytkiem i nabierze on dla niego wartości sentymentalnej. Jest to piękna chwila i warto dążyć do tego, by maksymalnie zwiększyć prawdopodobieństwo jej wystąpienia w przyszłości. Nie uda się nam to jednak, jeśli podczas wyboru zegarka będzie kierował nami pośpiech – możliwości jest na tyle dużo, że warto chwilę zastanowić się nad tym, co tak naprawdę może dać nam w tym przypadku szczęście – na pewno twój pierwszy, ulubiony zegarek powinien mieć uniwersalny design (jak np. modele z asortymentu Calvin Klein), gdyż możliwe, że rozstanie się z nim na rzecz innego, będzie dla ciebie już niedługo niekomfortowe.

Ile powinien kosztować pierwszy zegarek?

Zegarki można podzielić na trzy grupy, jeśli chodzi o cenę: tanie i niemarkowe, drogie i markowe oraz w niższej cenie, podrobione i niepewnej jakości. Jeśli więc zależy ci, aby otrzymać produkt najwyższej jakości, to wszystkie modele sprzedawane w dworcowym kiosku lub sklepie „wszystko po 5, 10, 15 zł” nie powinny pojawić się w twoich planach zakupowych. Udaj się za to do sklepu wybranej marki, zegarmistrza lub odwiedź autoryzowanego dystrybutora internetowego. Dlaczego? Po pierwsze unikniesz ofert produktów, które mogą zepsuć się już po kilku miesiącach, jak to ma miejsce z tanimi zegarkami. Po drugie zaś uchronisz się przed zakupem podrobionego produktu, który działając na nieoryginalnych częściach, nie ma przed sobą przyszłości w przypadku ewentualnej awarii – podrobiony mechanizm nie znajdzie na rynku części zamiennych lub będą one bardzo drogie, ze względu na małą dostępność. Jaka więc cena powinna cię interesować? Nie niższa niż 100 zł, choć w przypadku marki Calvin Klein warto zaoszczędzić ok. 300-550 zł.

Kilka przydatnych porad

Kupując swój pierwszy, markowy zegarek warto pokusić się o nieco głębsze przemyślenie decyzji i niuansów rządzących tym asortymentem. Można to zrobić, korzystając z następujących porad i wskazówek:
– ilość funkcji zegarka podnosi jego cenę, a bardzo możliwe, że takiemu nieobeznanemu użytkownikowi nie przyda się połowa z nich (szkoda więc pieniędzy na niepotrzebne usprawnienia),
– zegarek powinien odpowiadać stylowi życia i garderoby swojego użytkownika, inaczej wygląda on tandetnie i psuje dobry efekt, który ktoś zamierzał osiągnąć przy pomocy tego dodatku,
– na pierwszy zegarek warto wybrać prosty model klasyczny na skórzanym pasku lub srebrnej bransolecie,
– zadbaj o odpowiednią klasę wodoszczelności wybranego zegarka,
– jeśli wybierasz zegarek na bransolecie, zadbaj o to, by sprzedawca dopasował jej wielkość do obwodu twojego nadgarstka,
– nie bój się zadawać pytań (w ten sposób dowiesz się więcej oraz zweryfikujesz kompetencje sprzedawcy lub zegarmistrza, który przedstawia ci swoją ofertę).

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ