żel intymny

Żele intymne są świetnym sposobem na to, aby urozmaicić swoje życie seksualne. Dodatkowo chronią przed otarciami oraz uszkodzeniami miejsc intymnych oraz stymulują partnerów i zapewnienie zdecydowanie przyjemniejsze oraz bardziej intensywne doznania.

Czym jest żel intymny?

Lubrykant jest preparatem, który odpowiada za nawilżenie miejsc intymnych. Pomaga w sytuacji, gdy kobieta ma problem z nadmierną suchością pochwy. Wtedy, taki żel to konieczność. Lubrykanty nie tylko nawilżają miejsca intymne, dla niektórych służą jako gadżet erotyczny. Różnorodność żeli intymnych dostępnych na sklepowej półce, pozwala na wybór takiego, który najlepiej będzie pasował do oczekiwań użytkowników.

Rodzaje żeli intymnych

Żele intymne różnią się właściwościami, możemy wymienić:

Żel na bazie wody, jego skład jest najprostszy. Takie żele są przyjazne dla skóry, łatwo się ich pozbyć. Nie powinny podrażniać i wywoływać reakcji alergicznej. Główną zaletą jest to, że nie obniżają skuteczności prezerwatywy.

Żel na bazie silikonu, jest najlepszy jeżeli chodzi o nawilżenie. Polecane dla kobiet, które mają duży problem z nadmierną suchością miejsc intymnych. Przez to, że w składzie występuje silikon, ciężej się je usuwa ze skóry.

 

Żel zapachowy i smakowy, wzbogacony są o substancje zapachowe oraz smakowe. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które mają wrażliwą skórę i są alergikami. Ze względu na dodatkowe składniki, mogą wywoływać podrażnienia.

Żel hipoalergiczny, jest na bazie wody. Jego skład jest prosty, krótki. Nie znajdziemy w nim substancji zapachowych, barwników i konserwantów. Przeznaczone dla osób, które posiadają bardzo wrażliwą skórę. Ryzyko alergii jest minimalne. Dodatkowo mogą posiadać składniki przeciwzapalne oraz łagodzące.

Żel stymulujący, jest produktem, który zawiera składniki o właściwościach chłodzących lub rozgrzewających. Po zastosowaniu może pojawić się delikatne mrowienie. Powodują, że miejsca intymne są bardziej wrażliwe na bodźce. Dzięki temu doznania podczas stosunku są głębsze.

Przeczytaj też: Prezerwatywy – czym się różnią od siebie?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ