Jak zamówić kuriera do domu – Przesyłka kurierska – Poradnik

0
2513

Wysyłanie paczek od jakiegoś czasu jest niezwykle proste i wygodne. Nadanie paczki kurierem trwa zaledwie kilka minut i można go dokonać z każdego miejsca i z każdego urządzenia jak np. laptop, tablet czy telefon. Przesyłki kurierskie są bowiem aktualnie najbardziej cieszącą się formą wysyłania towarów przez wiele różnych firm i sklepów. Co warto wiedzieć o sposobie nadania paczki? Jak zamówić kuriera do domu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

1. Nadanie paczki

Nadanie paczki jest niezwykle prostą czynnością, którą każdy może wykonać w zaciszu własnego domu. Wystarczy dostęp do telefonu lub do komputera, gdyż nadanie paczki kurierem może nastąpić w dwojaki sposób. Klienci mają możliwość zamówienia kuriera przez infolinię firmy z której usług chcą korzystać. Takie infolinie są bowiem czynne przez siedem dni w tygodniu, dlatego w każdym dogodnym momencie można zadzwonić i zamówić go do własnych drzwi. Przy zamawianiu będziemy zobowiązani podać podstawowe dane (np. nadawcy i odbiorcy) oraz wskazać gabaryt paczki. Innym sposobem, bardzo wygodnym – jest opcja „zamów kuriera” na stronie internetowej firmy kurierskiej. Wchodząc w taką zakładkę wypełniamy dokładnie formularz. Wpisujemy tam dane adresowe nadawcy oraz odbiorcy paczki. Wskazujemy datę oraz orientacyjną godzinę, w której chcemy by kurier zjawił się w naszych drzwiach. Określamy również parametr paczki oraz wybieramy opcję zapłaty za wysyłkę. I tu również mamy możliwość – za paczkę możemy zapłacić przelewem online lub skierować opłatę za nią na jej odbiorcę. Ten sposób najczęściej wybierają sklepy lub firmy, których klienci zdecydowani się na nią przy zakupie ich towarów.

2. Jak to wygląda w praktyce?

Po wysłaniu takiego formularza do firmy, zazwyczaj w tym samym dniu otrzymujemy odpowiedź na maila lub smsowo, iż zgłoszenie zostało przyjęte a kurier przyjedzie po nadaną przez nas paczkę we wskazanym przez nas dniu. Kolejno należy przygotować paczkę do wysyłki czyli bezpiecznie i solidnie ją opakować. Często firmy kurierskie po poznaniu gabarytów paczki, oferują klientom swoje wygodne opakowania. Następnym krokiem jest przybycie kuriera do naszych drzwi i odebranie paczki, by ta mogła ruszyć w dalszą drogę. Cały proces zazwyczaj trwa 1 lub 2 dni – od momentu zamówienia kuriera do odbioru paczki przez jej odbiorcę. Oznacza to, iż jest to obecnie jedna z najszybszych i najskuteczniejszych form dostawy, którą cenią Polacy w różnych częściach naszego kraju. Z przesyłek kurierskich korzysta również wiele firm i przedsiębiorstw, ze względu na ich szybkość i wygodę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ