Wiele kobiet marzy o tym, aby mieć długie, gęste i lśniące włosy. Jednak w praktyce zapuszczanie włosów wcale nie jest prostym zadaniem. Nie jest tajemnicą, iż długie włosy są nie tylko atrakcyjne, ale również trudniej o nie dbać i pielęgnować. Włosy ludzkie rosną średnio 1 cm na miesiąc, jednak są skuteczne sposoby na to, aby ten miesięczny przyrost był odrobinę większy. Jest to szczególnie cenne dla tych osób, które zapuszczają włosy. Kluczem do sukcesu jest dieta bogata w witaminy i minerały, które mają ogromny wpływ na tempo wzrostu włosów.

1. Jedz soczewcię

T jeden z tych produktów, który jest bogaty w minerały i witaminy, szczególnie w żelazo. Ma ono wpływ na włosy, szczególnie hamuje ich wypadanie. Warto zatem od czasu do czasu przyrządzić danie z soczewicą w roli głównej, aby uzupełnić ewentualne niedobory tego cennego pierwiastka.

2. Włącz migdały do swojej diety

Migdały mają mnóstwo cennych substancji odżywczych, dostarczają one sporą ilość witamin takich jak: tiamina, ryboflawina, niacyna, witamina B6, kwas foliowy, witamina E, a także witamina A. Co więcej migdały są źródłem minerałów, biotyny, a także kwasów tłuszczowych, które skutecznie stymulują cebuli włosów.

3. Jajka na śniadanie

Jajka dostarczają wielu substancji odżywczych. Dostarczają one między innymi białko oraz biotynę. Mają one ogromny wpływ na tempo wzrostu włosów.

4. Kurczak na obiad

Produkty, które są bogate w białko zwierzęce skutecznie pobudzają produkcję keratyny. Jest to główny budulec włosa, który stanowi, aż 80% jego budowy.

5. Odżywczy łosoś

Łosoś jest to ryba która zawiera dość dużą ilość różnorodnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te kwasy pozytywnie wpływają na ogólną kondycję włosów, a także skutecznie przyspieszają ich wzrost. Ponadto witamina B12 i żelazo pomagają zapobiegać zniszczeniu włosa.

Wbrew pozorom kosmetyki stosowane zewnętrznie nie mają aż takiej skuteczności, jak odpowiednia dieta. Posiłki obfite w substancje odżywcze mają znaczny wpływ na kondycję włosów, a także na tempo ich wzrostu.

http://www.otoli.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ