Kiedy przychodzi konieczność zrobienia remontu w domu, najchętniej zatrudnilibyśmy w tym celu ekipę. Jest jednak wiele argumentów za tym, aby tego nie robić. Najważniejszy to ten, że nie ma potrzeby płacić komuś za zrobienie czegoś, z czym poradzi sobie każdy facet.

Dlaczego miałbyś to zrobić sam

Zatrudnienie ekipy remontowej to oczywiście koszty. Koszty materiałów oraz koszty ekipy. Niestety, nie są to rzeczy tanie. Panowie, którzy zarabiają na tyle dużo, że nie musi im się chcieć podwijać rękawów, mogą zatrudnić fachowców do remontu. Jednak większość mężczyzn spokojnie może zaoszczędzić pieniądze robiąc remont samodzielnie. Zatrudnienie ekipy wiąże się z koniecznością jej pilnowania, no i tego, że obcy ludzie kręcą się po mieszkaniu. Nie mamy też większego wpływu na przyspieszenie tempa prac, co bywa frustrujące. Faktycznie, ekipa remontowa będzie w stanie przeprowadzić malowanie ścian czy kładzenie paneli i wykładzin w krótszym czasie, bo ma większe doświadczenie. Zapewne zrobi to też nieco lepiej. Jeśli jednak dobrze się przygotujesz do remontu, z powodzeniem poradzisz sobie z takimi sprawami.
Przygotowania do remontu

Podstawą przygotowań jest rozpisanie sobie wszystkich czynności, jakie musimy zrobić. A więc skucie płytek, położenie nowych, wymiana kranu w łazience, położenie paneli, pomalowanie ścian… To czynności, do których potrzeba nieco czasu, siły i zdolności technicznych, czyli poradzi sobie z nimi każdy facet po godzinach. Trzeba zaplanować, jakich materiałów potrzebujemy, i jakie narzędzia mogą nam się przydać. Kompletne zestawy narzędzi dobrej jakości możemy kupić w sklepach Lidl, gdzie często organizowane są promocje na tego typu akcesoria. Dzięki temu zaoszczędzimy na narzędziach, ale będziemy operowali przedmiotami wysokiej jakości. W sklepie Intermarche możemy natomiast nabyć różne akcesoria, które przydadzą się podczas remontu – koniecznie sprawdźmy najnowsze oferty, zanim wybierzemy się na zakupy. Może przejrzenie gazetki promocyjnej podpowie nam, czego jeszcze możemy potrzebować, a o czym zapomnieliśmy.

Ustal czas pracy

Jeśli nigdy nie przeprowadzałeś samodzielnie remontów, to trudno Ci będzie określić, ile czasu on zajmie. Dlatego lepiej nie robić niczego na ostatnią chwilę i nie spieszyć się. Zamiast brać urlop na zrobienie szybkiego remontu, czasem, lepiej robić go powoli przez 2-3 godziny dziennie wieczorami. Skończymy to nieco wolniej, ale też unikniemy spędzania swojego wolnego czasu na harówce fizycznej związanej z remontem. Jeśli pewne prace przerastają Twoje możliwości, nawet pomimo zaopatrzenia się w najlepsze poradniki, nie wahaj się wezwać hydraulika czy elektryka na pomoc. W końcu chodzi głównie o bezpieczeństwo domowników i jakość remontu, który wykonasz, a nie o utrzymanie Twojego ego na wysokim poziomie. Z pewnością większość prac dasz radę wykonać samodzielnie. To zdecydowanie podniesie poziom satysfakcji z wykonanego remontu. Takie remonty wykańczają psychicznie i potrafią zszargać nerwy, ale mimo wszystko dają niesamowitą satysfakcję z tego, że się dało radę zrobić to bez pomocy innych!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ