Wiatrówki długie – karabinki

0
1384

Wiatrówki długie to broń klasyczna i ciągle poszukiwana przez miłośników militariów i strzelców. Najłatwiejsze w obsłudze są wiatrówki karabinki, które wyróżniają się dobrą celnością. Do strzelania na długi dystans najlepiej sprawdzają się karabinki pneumatyczne. Można do nich używać pociski ołowiane śrutowe. Ten rodzaj broni należy do sprzętu rekreacyjnego, na którą nie trzeba mieć zezwolenia.

Wiatrówki długie – typy

Wiatrówki długie z rodzaju karabinków dostępne są w różnych wariantach:

  • Jednostrzałowe i wielostrzałowe (z magazynkiem)
  • Wiatrówki-karabinki sprężynowe, na kapsuły, CO2, wiatrówki na sprężone powietrze (do100 bar) i wiatrówki PCA.

Rodzaj wiatrówki pneumatycznej długiej jest uzależniony od metody jej wytwarzania. Do wiatrówek długich sprężynowych zaliczane są klasyczne karabinki łamane oraz karabinki posiadające naciąg dolny sprężyny.

Budowa wiatrówek długich pneumatycznych

Broń pneumatyczna taka jak wiatrówka – karabinek działa na zasadzie sprężonego powietrza. Komora przekształca je wprawiając nabój w ruch. Budowa karabinków pneumatycznych jest uzależniona od typu broni.

Obsługa wiatrówki długiej/karabinek

Obsługa wiatrówki jest łatwa a jej energia pocisku nie przekracza 17 J, dzięki czemu do jej używania nie trzeba starać się o specjalne pozwolenie. Jeżeli naboje śrutowe są załadowane, kolejnym krokiem jest przeładowanie wiatrówki i oddanie strzału. Wart zwrócić uwagę, na to, że wiatrówki sprężynowe charakteryzują się małym odrzutem po oddanym strzale. Natomiast wiatrówki długie, na CO2, zasilane powietrzem albo sprężonym powietrzem w komorze nie mają odrzutu, dlatego należą do wysoce celnych.

Wiatrówki – karabinki łamane

Wiatrówki łamane cieszą się największą popularnością. Dzieje się tak, ze względu na wysoką klasę broni, jej pewne i sprawdzone działanie z typową metodą naciągu. Ten mechanizm jest niezawodny, lufa wiatrówki łamie się w określonej pozycji ukazując port do załadowania śrutu.

W jakich sytuacjach najlepiej korzystać z wiatrówek długich sprężynowych?

Ten rodzaj wiatrówek jest wykorzystywany przez strzelców do strzelania do celu, celowania do ruchomych przedmiotów.

Najpopularniejsze wiatrówki-karabinki

Do podanych modeli wiatrówek – karabinków warto nabyć dodatkowe akcesoria.

  • Wiatrówka – karabinek Norica Dragon 4,5mm

Ten model wiatrówki długiej pneumatycznej został wyprodukowany z polimeru. Wygodna budowa a także kolba antypoślizgowa znacznie ułatwiają obsługę tej broni. Jest to idealny sprzęt dla początkujących strzelców. Na końcu kolby umieszczono stopkę gumową, która podnosi komfort użytkowania oraz pochłania dużą część odrzutu po strzale. Długa lufa gwintowana (484 mm) wpływa pozytywnie na efektywność strzału. Wiatrówka z zasilaniem sprężynowym wyposażona jest w przyrządy celownicze TRru-glo, ale nie ma przeszkód, aby zastosować lunetę. Wystrzelony śrut wylatuje z lufy z prędkością 250 m/s.

  • Wiatrówka – karabinek Kral Arms Puncher Armour 4,5 mm

Wiatrówka długa wyróżnia się tym, że lufa i magazynek są przeniesione za chwyt pistoletowy. Efektem tego jest skrócenie długości broni zachowując całkowitą długość lufy. Karabinek jest zasilany z kartusza (poj. 230 Cc) przy maksymalnym ciśnieniu (200 bar). Poziom ciśnienia w zbiorniku kontroluje manometr a pompowanie wykonywane jest z butli ze sprężonym powietrzem. Ewentualnie może zostać to wykonane z użyciem pompki, którą można dokupić.

Ta wiatrówka długa pneumatyczna jest wyposażona w funkcjonalną dźwignię z bocznym naciągiem a także w magazynek z automatycznym wyrównaniem. Opisywany model broni jest wyposażony w regulator prędkości początkowej zapewniając możliwość dopasowania parametrów strzału do danego dystansu. W zestawie znajduje się luneta, magazynek (2szt.), wkładka jednostrzałowa, walizka polimerowa, klucz imbusowy, mosiężny wtyk z kluczem i uszczelkami.

Źródło: http://podbierak.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ