3 pomysły na aktywne spędzenie urlopu

Wielu osobom urlop kojarzy się z wakacjami i plażą, jednak również zimą można wziąć w pracy wolne i cieszyć się urlopem. Dzieci w szkołach, a także studenci na studiach mają przerwę zimową, którą można wykorzystać na wyjazd – podobnie poświąteczne dni, kiedy kosztem zaledwie kilku dni urlopu można cieszyć się dwoma tygodniami wolnego aż do 6 stycznia. Sezon zimowy stwarza w istocie więcej możliwości wyjazdowych niż sezon letni.

A nawet jeśli nie chcemy wyjeżdżać i wolimy zostać w mieście, wcale nie oznacza to, że musimy siedzieć w domu! Ciekawi cię, jak aktywnie spędzić urlop? Poznaj nasze sposoby.

  1. Wyjazd na narty

To chyba najbardziej popularny sposób na aktywny urlop zimą. Wiele osób wyjeżdża za granicę, jednak także w Polsce można znaleźć kilka świetnych miejscówek. Jeżeli kupimy odpowiednie karnety na stok, możemy tak zaplanować wyjazd, by codziennie jeździć na nartach pięć, a nawet osiem godzin! To porządna dawka ruchu, zwłaszcza dla ludzi, którzy nie uprawiają sportu na co dzień – jeśli planujemy taki ekstremalny wyjazd sportowy, warto przygotować się do niego kondycyjnie przed urlopem.

Wyjazd na narty to okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi i z rodziną. Niektórzy wolą jeździć samodzielnie, a nie w grupie, jednak wspólne poranki i wieczory w hotelu, a także przerwy na stoku mogą zintegrować także samotników. Sprzęt narciarski można wypożyczać, jednak jeśli rokrocznie wyjeżdżamy na stok, warto zainwestować we własny. Kupując przed wyjazdem sprzęt narciarski we Wrocławiu – czy gdziekolwiek indziej – pamiętajmy o kasku, który, choć dla dorosłych nieobowiązkowy, może nam uratować zdrowie i życie.

  1. Łyżwy

Jeśli zdecydujemy się zostać w mieście, warto rozejrzeć się za lodowiskami w naszej okolicy. Wiele ośrodków sportu uruchamia zimą lodowiska, na które można wejść za niewielką opłatą. Kupno karnetu pozwala zaoszczędzić kolejne pieniądze i w praktyce okazuje się, że jazda na łyżwach jest niemal darmowa – o ile oczywiście posiadamy własne łyżwy. Choć przy lodowiskach działają wypożyczalnie, to każdy amator łyżwiarstwa prędzej czy później zdecyduje się na własną parę butów – będą wygodniejsze i lepiej dopasowane niż te pożyczone.

Ponadto przy wielu lodowiskach działają szkółki łyżwiarskie i hokejowe. Można umówić się na sesję indywidualną z trenerem lub skorzystać z treningów grupowych. Wiadomo, że więcej nauczymy się w opcji jeden na jeden, ale w dużej grupie również możemy podszkolić nasze umiejętności, a przy okazji poznać nowych przyjaciół. Z kolei hokej na lodzie (którego poza sezonem można uprawiać jeżdżąc na specjalnych rolkach) to nieco brutalny, ale niezwykle emocjonujący sport, którego warto spróbować, jeśli lubimy szybką, dynamiczną jazdę na łyżwach.

  1. Narty biegowe

W wielu polskich miastach wytyczane są trasy do narciarstwa biegowego. Już nie tylko w górach, ale również na Mazowszu czy nawet na Pomorzu można wypożyczyć narty biegowe i wybrać się na spacer po okolicy. Warunkiem koniecznym jest oczywiście śnieg, którego w ostatnich latach mamy coraz mniej, jednak nie zmienia to faktu, że jeśli tylko nadarzy się okazja, warto spróbować pobiegać na nartach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ