Jak odpowiednio dobrać myszkę dla graczy o małych dłoniach

Myszka komputerowa stanowi jedną z najważniejszych części wyposażenia całego komputera. Dobór odpowiedniej wielkości myszki do dłoni jest bardzo ważny. Za pomocą myszki można bez problemu wykonywać wszystkie czynności na komputerze i stanowi to jednocześnie duże ułatwienie w przypadku laptopów. Bagatelizowanie problemu doboru odpowiedniej myszki do dłoni może skutkować takimi problemami jak zwyrodnienie lub zniekształcenie dłoni, i źle dobrana myszka do wielkości dłoni może przeszkadzać w normalnym korzystaniu z komputera.

Dlaczego dobór odpowiedniej myszki co do wielkości dłoni jest tak ważny?

Myszka komputerowa dla większości użytkowników komputera może wydawać się jednolita – nie ma znaczenia jaki rodzaj i jaką wielkość myszki wybierzemy. Tymczasem jest to bardzo poważny błąd i dobór myszki dopasowanej do wielkości dłoni jest bardzo ważny z wielu powodów. Można do nich zaliczyć:

  • Wygoda w użytkowaniu – odpowiedni dobór myszki do naszej dłoni jest niezwykle ważny, ponieważ jeśli myszka jest dobrze dopasowana użytkownik ma większą swobodę w poruszaniu się nią i nie sprawia mu to dyskomfortu;
  • Czynnik zdrowotny – źle dobrana myszka po dłuższym okresie użytkowania może skutkować, iż nastąpi tzw. zwyrodnienie dłoni, przedstawiające się jako zniekształcenie niektórych palców jak i samej dłoni charakterystyczny dla kształtu myszki;
  • Częstotliwość używania komputera – jeśli komputera używamy jedynie sporadycznie w celu sprawdzenia informacji lub wysłania maila nie ma aż tak istotnego znaczenia jaki rodzaj myszki dobierzemy. Jeśli natomiast komputer/laptop służy nam w pracy i w wykonywaniu codziennych obowiązków, wówczas należy zadbać o to, aby myszka była jak najlepiej dopasowana do kształtu naszej dłoni.

Co należy zrobić przed zakupem odpowiedniej myszki dla graczy o małych dłoniach?

Zanim wybierzemy odpowiednią myszkę dla osoby o małych dłoniach należy odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego rodzaju uchwytu używamy. W przypadku myszki używane są trzy rodzaje uchwytu myszki:

  • Palm-grip – najczęściej używany chwyt myszki, która polega na objęciu dłonią całej myszki komputerowej. Obowiązują tutaj dwa układy ułożenia palców (1-2-2, czyli jeden palec po lewej stronie, dwa palce na obu przyciskach myszki i dwa palce po prawej stronie myszki, oraz 1-3-1, czyli jeden palec z lewej strony, trzy palce na przyciskach, i jeden palec po prawej stronie).
  • Claw-grip – palce w nim układane są na kształt szponów podczas gdy środkowa część dłoni uniesiona jest nad myszką;
  • Fingertip-grip – jest to nic innego jak rodzaj ułożenia palców na kształt palm grip z odsuniętą od myszki dłonią ( w tym wypadku z myszką mają styczność jedynie opuszki palców).

Drugim czynnikiem po stwierdzeniu rodzaju uchwytu myszki jest zmierzenie sobie dłoni W tym wypadku należy ustawić kciuk prostopadle do innych palców naszej dłoni, które muszą być złączone. Następnie należy zmierzyć długość od czubka najdłuższego palca do środka dłoni na wysokości, którą wyznacza nasz kciuk. Następnie wynik zapisujemy  w centymetrach i do tego dobieramy najlepszą myszkę. Zasada doboru myszki jest prostsza, im krótsza jest nasza dłoń tym lepiej sprawdzi się myszka z uchwytem typu „palm-grip”. Dla osób mających największe dłonie (długość powyżej 13 cm) najlepszym rozwiązaniem będzie zakup myszki typu „fingertip-grip”. Wszystko jednak uzależnione jest również od faktu z jakim rodzajem myszki najlepiej nam się pracuje oraz jak często jej używamy podczas pracy przy komputerze.

 Aby przetestować nowo zakupioną mysz warto zajrzeć do porównywarki cen gier https://gg.deals/. Wszystkie rodzaje gier w jednym miejscu.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ