Zakup używanych samochodów należy do jednych z podstawowych dróg nabywania pojazdów samochodowych na terenie Polski. Duże marki prowadzące sprzedaż nowych pojazdów pragną zagospodarować ten sektor rynku i uruchamiają coraz częściej sprzedaż samochodów używanych swoich własnych marek. Patrząc na zakup takiego auta, klient może uzyskać naprawdę wiele korzyści.

Z jakich względów dobrze kupić auto używane z salonu?

Kupowanie używanych aut w komisach oraz na giełdach wiąże się niestety ze sporym ryzykiem. Znaczna część samochodów na rynku wtórnym cechuje się zafałszowanym przebiegiem, niejasną historią wypadkową oraz serwisową. Zaufanie klientów do handlarzy i właścicieli komisów znacząco spadło. Luka ta została zagospodarowana przez salony samochodowe. Producenci samochodów mieli swojego czasu poważny problem dotyczący samochodów flotowych, których okres finansowania leasingiem się kończył. W przypadku braku woli wykupienia pojazdów przez leasingobiorcę do producentów trafiało wiele pojazdów w dobrym stanie technicznym. Zagospodarowanie tego potencjału i zaoferowanie używanych aut w atrakcyjnej cenie stało się bardzo dobrym posunięciem.

Auto używane z salonu bardzo często można nabyć nie tylko taniej, ale i zachowując gwarancję producenta! Jest to element polityki konsumenckiej dużych marek, którym zależało na klientach chętniej sięgających po auta używane. Takie ukierunkowanie działań sprzedażowych coraz częściej daje pozytywne skutki jednakowo dla właścicieli salonów oraz kupujących.

Zostaw auto w rozliczeniu!

Do popularyzacji zakupów aut używanych w salonach przyczyniła się również polityka producentów. Zachęcając klientów do pozostawienia samochodu w rozliczeniu i wybrania sobie nowego albo używanego samochodu z rabatem firmy de facto zagarniają jeszcze większe połacie rynku. Klienci w tym modelu nie muszą się martwić o sprzedaż starego samochodu – praktycznie od razu mogą wymienić stary samochód na całkowicie nowy.

Auta pokazowe – sposób na kupno (prawie) nowego auta

Auto używane z salonu wcale nie musi mieć dużego przebiegu. Niesłychanie często się zdarza, iż salony samochodowe mają na stanie auta demonstracyjne poprzednich roczników. Zastępowanie przez kolejne pojazdy demonstracyjne powoduje przejście poprzedniego na stan salonu samochodowego. Salon stara się na tym oczywiście zarobić. W ten sposób możliwe jest zakupienie praktycznie nowego (często przebieg nie przekracza 5000 kilometrów) samochodu w najwyższej opcji wyposażenia. Każdy rozważający kupno nowego samochodu, powinien wziąć pod uwagę taką opcję.

Wszyscy pragnący kupić sobie używany samochód, w dobrym stanie i zachowaną gwarancją winni odnaleźć dla siebie auto używane z salonu. Producent nie będzie oszukiwał na przebiegu, historii pojazdu, gdyż takie zagrania oddziałują negatywnie na postrzeganie całej marki. Miejmy nadzieję, że salony zagospodarują niszę rynkową komisów samochodowych i ucywilizują się, podnosząc poziom jakościowy w handlu samochodami używanymi.

http://www.autotydzien.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAuto z salonu
Następny artykułSamochody z Belgii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ