Bez zacięcia. Jak dbać o zarost?

Umówmy się – w dzisiejszych czasach dbanie o zarost to nie, jak uważano dotąd, niespecjalnie męska fanaberia, a obowiązek. Wypielęgnowany, seksowny zarost to pierwszy krok, aby czuć się i wyglądać lepiej. Jak o niego dbać?

Golarka foliowa czy może jednak rotacyjna? O czym musisz pamiętać przy ich wyborze?

Pierwszym krokiem do właściwiej pielęgnacji zarostu jest wybór odpowiedniego sprzętu do przycinania zarostu. Najtańsze jednorazówki sprawdzą się jedynie wtedy, gdy jesteś nastolatkiem lub gdy masz bardzo rzadki zarost. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie więc zakup golarki elektrycznej. W sklepach natkniesz się na 2 rodzaje golarek: foliowe i rotacyjne. Każda z nich przeznaczona jest do nieco innego rodzaju zarostu oraz typu skóry.

Golarka foliowa – dla wrażliwców

Tym, co odpowiada za golenie w foliówkach, są cieniutkie, zrobione z metalu, folie. Wyrywają one włoski prostopadle do twarzy, przez co golenie jest dokładne nawet w trudno dostępnych zakamarkach. Golarki foliowe przypadną do gustu tym z Was, którzy są posiadaczami stosunkowo mało gęstego zarostu. Będą one również rozsądnym wyborem, jeśli Twoja skóra jest sucha i wrażliwa. Ryzyko podrażnień w przypadku golarki foliowej jest zdecydowanie mniejsze, niż ma to miejsce w golarkach rotacyjnych. Wejdź na: https://www.neonet.pl/higiena-i-uroda/golarki.html i porównaj ceny oraz funkcjonalności poszczególnych modelów.

Golarka rotacyjna – dla panów z niesfornym zarostem

Golarka rotacyjna (którą czasem nazywa się także obrotową) jest urządzeniem stworzonym z myślą o mężczyznach z bujnym zarostem. Dzięki obrotowemu ruchowi pierścieni golą one włoski szybciej niż golarki foliowe. Nieco lepiej dopasowują się również do kształtu twarzy, przez co manewrowanie nimi jest trochę łatwiejsze. Na ich korzyść przemawiać może również cena. Najpopularniejsze golarki foliowe od renomowanych producentów kosztować mogą mniej niż 200 zł.

Chcesz wiedzieć więcej? Zajrzyj do artykułu Golarka foliowa czy rotacyjna? Która maszynka sprawdzi się w Twoim przypadku lepiej? i dowiedz się, jakich parametrów nie możesz pominąć przy zakupie golarki elektrycznej.

Pod włos, czyli dlaczego warto kupić trymer?

Poręczny trymer okaże się niezastąpionym rozwiązaniem dla wszystkich panów, którym zależy na nienagannie przystrzyżonej brodzie. Jego kompaktowa wersja pozwoli Ci zaś usunąć nieestetyczne włoski z okolic uszu i nosa. Wybierając trymer do zarostu, sprawdź jego liczbę dodatkowych nakładek. Im będzie ich więcej, tym precyzyjniej będziesz mógł wymodelować wybrane obszary twarzy oraz ciała. Szeroki wybór niedrogich trymerów znajdziesz na: https://www.neonet.pl/higiena-i-uroda/trymery.html.

Pielęgnacja zarostu za pomocą kosmetyków

Jeśli chcesz mieć pewność, że Twój zarost będzie wyglądał idealnie, a skóra nie będzie miała zacięć, zainwestuj w porządny krem do golenia oraz olejek (ewentualnie gęsty balsam) do pielęgnacji brody i wąsów. Zadbaj o to, żeby kosmetyki te miały jak najbardziej naturalny skład. Ogromny boom na wszelkiego rodzaju barber shopy sprawia, że bez kłopotu znajdziesz najlepszą dla siebie linią kosmetyczną.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ