Czy opłaca się otwierać kolejny punkt franczyzowy w dużym mieście

Osoby myślące o założeniu własnego biznesu w dużym mieście muszą wziąć pod uwagę obecność innych podobnych punktów w okolicy. Czy w takiej sytuacji istnieje jeszcze szansa na uzyskanie wysokich przychodów z prowadzenia działalności?

Korzyści z prowadzenia punktu franczyzowego

Niewątpliwą zaletą dołączenia do sieci franczyzowej jest uzyskanie dostępu do gotowej infrastruktury logistycznej i kontaktów z dostawcami. W przypadku tworzenia punktu handlowego od zera jest to bardzo trudne i czasochłonne. Prowadzenie punktu franczyzowego daje ponadto możliwość ustanowienia znacznie bardziej konkurencyjnych cen i wdrożenia okazyjnych promocji. Całkowicie samodzielne biznesy muszą w takich sytuacjach liczyć się z każdym groszem uzyskanego lub utraconego przychodu – świeżo powstałe placówki nie mogą liczyć na preferencyjne umowy z dostawcami, przez co początkowe koszty mogą być wyższe.

W przypadku włączenia się do sieci franczyzowej nie musimy także martwić się o wydatki związane z marketingiem, gdyż koszty reklamy i promocji sieci ponosi franczyzodawca. Dodatkowym atutem jest rozpoznawalność sieci w oczach konsumentów, którzy chętniej wybierają zaufane i dobrze znane im punkty handlowe. Warto zapoznać się z ofertą sieci Żabka – czy opłaca się założyć nowy sklep w dużym mieście?

Wejdź w świat biznesu razem z siecią Żabka – franczyza to świetna szansa na rozwój

Kolejną zaletą wstąpienia do sieci franczyzowej jest dostęp do licznych szkoleń i narzędzi pomocnych w prowadzeniu biznesu. Każdej sieci znanych punktów zależy na utrzymaniu wysokich standardów jakości biznesów otwieranych pod jej szyldem. Franczyzobiorcy często mogą liczyć na pomoc i przeszkolenie związane ze sprawami takimi jak prowadzenie działalności, rozliczenia podatkowe czy odpowiednia dokumentacja. Jedną z najkorzystniejszych ofert dla początkujących przedsiębiorców w Polsce oferuje sieć sklepów Żabka. Franczyza na zasadach tej znanej przez konsumentów marki to zdecydowanie  opcja warta rozważenia.

Żabka i franczyza: czy to się opłaca? Perspektywy rozwoju w dużych miastach

Sklepy spod zielonego szyldu można napotkać na niemal każdym rogu w dużych miastach. Wiele z tych punktów handlowych działa z powodzeniem już od lat. Dla początkującego przedsiębiorcy może to być w pewnym stopniu zniechęcające – osoby dopiero wchodzące w świat biznesu mogą obawiać się, że bliskość innych punktów tej samej sieci ogranicza potencjał na własne dochody. Pomimo tego możemy zauważyć, że nieustannie otwierane są nowe lokale, które często znajdują się nawet na tej samej ulicy. To najlepszy dowód, że w praktycznie dowolnym miejscu możemy z powodzeniem otworzyć sklep należący do franczyzy Żabka – opinie 2020 od świeżo upieczonych przedsiębiorców potwierdzają, że to dobry wybór.

Ciekawym pomysłem dla osób zmagających się z takimi rozterkami jest otwieranie punktów sieci na obrzeżach dużych miast. Atrakcyjne są także tak zwane dzielnice lub miejscowości „sypialniane” – miejsca, w których mieszka wiele osób dojeżdżających do pracy, szkoły lub uczelni umieszczonych w centrach dużych miast. Koncepcja sklepu typu convenience store jest idealnie przystosowana do zakładania punktów właśnie w takich miejscach. Docelowo działalność lokali tego rodzaju opiera się na szerokiej dostępności niemal na każdym rogu, co pozostawia jeszcze wiele miejsca przedsiębiorcom w dużych polskich miastach.

Franczyza Żabka – opinie 2020

Ludzie, którzy pragną spróbować swoich sił w biznesie, lecz boją się niepowodzeń z racji bliskości innych punktów handlowych, zdecydowanie powinni zainteresować się modelem biznesowym sklepów Żabka. Franczyza oferuje obecnie atrakcyjne warunki dla początkujących przedsiębiorców. Lokale otwarte między początkiem marca 2020 a końcem lutego 2021 mają gwarancję stałych 16 tysięcy złotych przychodu po spełnieniu kilku istotnych warunków współpracy. Ponadto koszty utworzenia punktu handlowego tej sieci są niskie – za umeblowanie i zatowarowanie sklepu odpowiada sama franczyza. Żabka według opinii w 2020 jest bardzo atrakcyjnym wyborem, który pozwala na zapewnienie sobie stabilności finansowej i rzetelnego źródła dochodów. To także szansa na ogromny rozwój w kierunku zarządzania własnym przedsiębiorstwem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ