Jaki napój jest najlepszy dla naszego organizmu? Odpowiedź chyba nie zaskoczy nikogo. Oczywiście, że woda. To z niej składa się ponad siedemdziesiąt procent naszego ciała, bez niej niemożliwe byłoby istnienie jakiegokolwiek życia na naszej planecie. Picie wody ma bardzo wiele zalet. Dzięki niej dostarczamy do naszego organizmu niezbędne składniki mineralne, takie jak sód, potas czy magnez. Woda pomaga także usuwać liczne toksyny z naszego organizmu.

Jak poznać, że nasz organizm potrzebuje wody?

Objawy odwodnienia poczujemy praktycznie od razu. Pierwszy z nich to oczywiście prozaiczne pragnienie. Ale są też inne. Na przykład poszarzała skóra, drętwienie języka, drżenie mięśni, ogólne osłabienie organizmu, suchość pod powiekami, pękające usta. Bywa, że w wyniku odwodnienia bardzo boli nas głowa. Dlatego, zanim sięgniemy po tabletkę warto powoli wypić szklankę wody i poczekać kilka minut. Należy pamiętać, że skrajne odwodnienie zawsze kończy się śmiercią. Jak na co dzień zapobiegać odwodnieniu organizmu? Warto wyrobić sobie dobre nawyki. Po pierwsze pijmy przynajmniej dwa litry czystej wody. Po drugie zaczynajmy dzień od szklanki wody. Pewnie część osób zastanawia się dlaczego. Otóż, w noc tracimy sporo płynów z organizmu. Poprzez oddychanie, pocenie się… Dlatego warto zaraz po wstaniu z łóżka uzupełnić ten niedobór. Woda, a odchudzanie. Woda wspomaga także proces odchudzania. Nie tylko dlatego, że ma zero kalorii…

Wystarczy, że wypijmy pół szklanki wody na dwadzieścia minut przed posiłkiem i mamy gwarancję, że zjemy mniej. Nasz żołądek szybciej się napełni. Dzięki temu nasza dieta będzie o wiele bardziej skuteczna.

Jeśli intensywnie uprawiamy sport, pamiętajmy o uzupełnianiu elektrolitów w naszym organizmie. Wtedy postawmy na wody mineralne. W swoim składzie mają cenne pierwiastki jak sód czy magnez. Po drugie należy pamiętać, że nasz organizm zawsze dąży do utrzymania stałej temperatury ciała. Wynosi ona około 36, 6 stopni Celsjusza. Dlatego, gdy chcemy stracić kilka dodatkowych kalorii warto pić lekko schłodzone napoje. Organizm będzie musiał zużyć sporo energii, aby ogrzać je do naturalnej temperatury naszego ciała.

http://www.modny-styl.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ