Dieta a erekcja

Lekarze od lat przekonują, że dieta ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Substancje odżywcze przyjmowane z pożywieniem regulują bowiem wszystkie procesy zachodzące w organizmie, dlatego prawidłowo skomponowany jadłospis jest tak ważny. Stosowana dieta ma również wpływ na erekcję. Może ją bowiem zaburzać lub wspomagać. Warto więc wiedzieć, co szkodzi i czego należy się wystrzegać, a co pomaga i o co należy dbać.

Produkty osłabiające erekcję

Istnieje szereg czynników wpływających na osłabienie erekcji u mężczyzn. Jednym z nich jest wiek. Z biegiem lat sprawność seksualna (zarówno mężczyzn, jak i kobiet) ulega zmianom i coraz częściej można zaobserwować zaburzenia erekcji. Poza wiekiem, ważnym czynnikiem osłabiającym erekcję jest nieodpowiednia dieta. Nieregularne, ubogie w minerały i witaminy, posiłki nie sprzyjają panom. Ponadto szkodzą im wszelkie używki. Mężczyźni zmagający się z problemem słabej (lub słabnącej) erekcji powinni natychmiast zrezygnować z palenia papierosów oraz spożywania dużych ilości alkoholu. Przeszkadza również brak sportu i ruchu, który negatywnie wpływa na cały organizm i wiele innych funkcji. Zaburzeniom erekcji sprzyja również stres i chroniczne zmęczenie, które negatywnie wpływają też na całe ciało. Częste zdenerwowanie oraz przemęczenie sprawiają, że organizm nie ma na nic siły, a całą energię przeznacza na „przetrwanie”.

Dieta a erekcja – co warto jeść?

Dieta na wspomaganie erekcji powinna zawierać jak najwięcej składników odżywczych, które poprawią ogólną kondycję organizmu. W tym celu do codziennego jadłospisu należy włączyć jak najwięcej zdrowego białka oraz warzyw i owoców. Dieta na erekcję powinna zawierać także sporą porcję produktów bogatych w cynk, a należą do nich owoce morza, orzechy, produkt pełnoziarniste oraz otręby. Cynk jest bowiem substancją niezbędną do syntezy testosteronu, hormonu wpływającego na efektywność wzwodu.

W diecie wspomagającej erekcję (sprawdź: http://www.permen.pl/wspomaganie-erekcji-dieta-i-styl-zycia.html)  powinno znaleźć się również dużo białek pochodzących z jajek, mleka, serów i innych przetworów mlecznych,a także mięsa. Ich zadaniem jest dostarczenie organizmowi argininy, która jest odpowiedzialna za rozszerzanie naczyń prącia, a tym samym zwiększanie jego ukrwienia.

Prawdziwą bombą witaminową w diecie na erekcję są jajka kurze, które niegdyś były nazywane pokarmem królów. Są bowiem idealnym źródłem witamin z grupy B, które odpowiadają za prawidłowy przebieg wielu reakcji metabolicznych. Ponadto ich zadaniem w organizmie jest minimalizacja stresu, która sprzyja poprawie erekcji.

  • Suplementacja

W niektórych przypadkach dieta wspomagająca erekcję może nie wystarczyć, dlatego niezbędna będzie odpowiednia suplementacja. Na rynku farmaceutycznym znajduje się wiele witamin i suplemetów diety polecanych przy obniżonej sprawności seksualnej, dlatego wystarczy krótka konsultacja z farmaceutą, który doradzi najlepsze preparaty. W ofercie dostępne są zarówno produkty ziołowej, jak i lecznicze. W przypadku tych drugich niezbędna jest konsultacja lekarza. W ogóle warto pamiętać, że przy zaburzeniach erekcji warto porozmawiać o tym z lekarzem, ponieważ może to być objaw poważnych chorób.

  • Sport

Świetnym pomocnikiem w walce z zaburzeniami erekcji jest sport. Aktywny tryb życia reguluje większość funkcji organizmu i poprawia jego ogólną formę, dlatego pomoże również w unormowaniu sprawności seksualnej. Ponadto podczas uprawiania sportu wydziela się testosteron oraz inne hormon, które pozytywnie wpływają na erekcję.

Zaburzenia erekcji objawem innych chorób

Warto pamiętać, że zaburzenia erekcji mogą sygnalizować poważne choroby, dlatego nie należy ich lekceważyć. Problemy ze wzwodem mogą bowiem towarzyszyć cukrzycy, miażdżycy oraz chorobie wieńcowej. Ponadto mogą występować w przypadku otyłości. Należy zauważyć, że wymienione dolegliwości są ściśle związane z prowadzeniem niezdrowego trybu życia oraz złym odżywaniem się, dlatego dieta w przypadku zaburzeń erekcji (i nie tylko) jest najważniejsza.

Dieta ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka, dlatego w przypadku zaburzeń erekcji w pierwszej kolejności należy zmienić złe nawyki żywieniowe oraz zacząć aktywny tryb życia. Takie proste zmiany na pewno pomogą. Jeśli jednak dolegliwości będą się przedłużać i nasilać, niezbędna jest wizyta u lekarza. Warto jednak pamiętać, że dieta wspomagająca erekcję powinna być kontynuowana nawet podczas leczenia. To pomoże wzmocnić efekt leków oraz wprowadzi nowe nawyki żywieniowe.

[Głosów:3    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ