Dlaczego warto mieć saunę w domu

Regularne korzystanie z sauny ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wśród zalet tego zabiegu wymienić należy wzmocnienie odporności, oczyszczenie organizmu, poprawę krążenia i pracy serca, a także redukcję stresu czy pomoc w walce z bezsennością. Nie można zapomnieć też o wsparciu w procesie odchudzania, jakie daje korzystanie z sauny suchej. Nie każdy wie, że jeden seans pozwala spalić aż 300 kalorii! Czy jednak sauna sucha do domu to dobry pomysł? Sprawdź, dlaczego warto wygospodarować dla niej przestrzeń w swoich czterech ścianach.

1. Korzystasz regularnie

Chodzenie do sauny ma sens, gdy jest systematyczne – odczuwamy jej pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Regularne korzystanie jest najbardziej efektywne, a takie zapewnić nam może jedynie – zwłaszcza w dobie pandemii – własna sauna sucha do domu. Ciekawą ofertę saun suchych znaleźliśmy na stronie https://homegarden.com.pl/sauna-sucha. Warto wiedzieć jednak, że z sauną nie należy przesadzać. 3-4 seanse w tygodniu będą wystarczające i optymalne dla poprawy zdrowia i ogólnego samopoczucia.

2. Dbasz o higienę

W publicznej saunie trudno niestety o wysoki poziom higieny, co przekłada się na większe ryzyko chorób czy infekcji. Korzystają z niej przecież dziesiątki ludzi każdego dnia. Domowa sauna jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem – chodzi do niej wyłącznie kilka bliskich sobie osób, a więc ryzyko złapania choroby jest znacznie mniejsze, a korzystanie z sauny w kameralnym gronie znanych sobie osób zdecydowanie bardziej sprzyja odprężeniu.

3. Masz saunę na wyłączność

Z sauny najlepiej korzystać nago, co bywa krępujące w przypadku sauny publicznej, która jest ogólnodostępna. Dla wielu osób jest to czynnik zniechęcający i niestety rezygnują z chodzenia do sauny. W domowej saunie mamy pewność, że nikt obcy nie zajrzy do środka i możemy skupić się wyłącznie na przyjemności i relaksie płynących z kąpieli w saunie.

4. Chodzisz do sauny, kiedy chcesz

Własna sauna jest dostępna zawsze, gdy mamy ochotę na kąpiel. Nie musimy przejmować się godzinami otwarcia, dokonywaniem rezerwacji i dojazdem. Chcesz się zrelaksować po ciężkim dniu? Potrzebujesz się wygrzać? Z domową sauną możesz zrobić to od ręki, dokładnie wtedy, kiedy zechcesz – nie musisz tracić czasu, aby dostać się na miejsce.

5. Relaksujesz się tak, jak lubisz

Zaletą własnej sauny jest to, że możesz się w niej zrelaksować dokładnie tak, jak lubisz. Włączyć swoją ulubioną muzykę, posiedzieć w ciszy czy też użyć wybranych zapachowych olejków eterycznych – nikomu nie będzie to przeszkadzało. Ani też nikt nie będzie przeszkadzał Tobie. Minusem saun publicznych jest konieczność dostosowania się do innych korzystających czy też – co również bywa bardzo uciążliwe – mimowolnego słuchania ich rozmów.

Sauna sucha do domu – jaka będzie najlepsza?

sauna

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów saun suchych do domu. Wymieńmy dwa najpopularniejsze z nich: sauna fińska z piecem oraz sauna infrared, tj. na podczerwień, w której panuje temperatura do 60 stopni Celsjusza, a sauna nie wytwarza pary. Ceny saun suchych do domu zaczynają się od kilku, a kończą na kilkunastu tysiącach złotych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ