Jak zrobić idealne loki

Jeśli zapragniemy odmiany i nasze dotąd proste włosy postanowimy zmienić w burzę loków, to warto wypróbować sposób, który jest mniej rozpowszechniony niż lokówka tradycyjna, a tak samo skuteczny, a więc prostownicę. Sprawdźmy jak robić loki prostownicą, czy też lokówką?

Loki na prostownicy

Wiele osób jest zaskoczonych tym, że istnieje możliwość robienia loków przy pomocy prostownicy. O ile sam skręt lokówką uzyskujemy nawijając na nią konkretne pasmo i po przytrzymaniu chwytakiem odczekując kilka, czy też kilkanaście sekund, o tyle prostownicy się używa całkiem inaczej.

Jeśli chcemy loki kręcić prostownicą, to musimy wybrać model, który jest zaokrąglony na krawędziach, ponieważ w innym przypadku splot się okaże za bardzo kanciasty i loki nam nie wyjdą. Pasmo zakręcane przy użyciu prostownicy nie jest przytrzymywane, ale przeciąga się po nim urządzenie, w sposób określony.

Czy loki wykonane prostownicą są trwałe? Wiele jest zależne od typu naszych włosów. Jedne są bardziej podatne na skręt, w innym wypadku loku są nietrwałe. Styliści jednak podpowiadają, jak sobie poradzić, aby zwiększyć szansę danej fryzury na przetrwanie. Po pierwsze, które kręcimy muszą być suche. Lepiej ich nie poddawać temu zabiegowi tuż po farbowaniu, czy też odbarwianiu, ponieważ ciepło prostownicy przyczynić się może do ich zniszczenia, a nawet zmiany koloru. Jeśli nasze włosy są z natury suche i delikatne, to lepiej umyjmy je dnia poprzedniego. Wówczas sploty będą nieco bardziej gładkie, a nasze włosy uzyskają w pełni zdrowy wygląd.

Lokówka do włosów

Dedykowanym urządzeniem do kręcenia włosów jest oczywiście lokówka do włosów. Jeśli chcemy, aby nasze loki się prezentowały idealnie, to musimy przede wszystkim zadbać o kondycję naszych włosów. Na pasmach zniszczonych żadna fryzura nie będzie wyglądała dobrze, dlatego też podstawą jest nawilżenie. Jeszcze przed użyciem lokówki, należy zastosować preparaty specjalne, które chronić mają włosy przed działaniem bardzo wysokim temperatur. Poza tym, włosy natłuszczone są o wiele bardziej podatne na kręcenie. 

Ważne jest także to, aby włosy rozczesać dokładnie oraz wysuszyć. Nie powinny być nawet lekko wilgotne. Kręcenie włosów, które są mokre doprowadzić może od ich zniszczeniu. Jeśli już wiemy, jak przygotować włosy do robienia loków, to wypadałoby teraz poznać wszelkie zasady doboru dobrego sprzętu. Lokówka do włosów i jej wybór ma spore znaczenie. Aby kupić idealna dla siebie lokówkę, to powinniśmy zapoznać się z ich rodzajami.

Rodzajów lokówek jest sporo, tak samo jak typów włosów. Dzielimy je z uwagi na kształt loków, który pozwalają uzyskać. Pod tym względem do wyboru jest lokówka do spiralna, cienka, stożkowa, trójkątna, gruba, prostokątna, czy też okrągła. Które wybrać z nich? Zobacz różne rodzaje lokówe do włosów na https://salonova.pl/lokowki-do-wlosow

Cienka lokówka do włosów doskonała będzie do zrobienia loczków drobniejszych, zaś lokówka do włosów gruba się sprawdzi głównie do wykonywania ciekawych fal. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest lokówka do włosów z wymiennymi nasadkami, która pozwala na zrobienie przeróżnych loków. Sporym zainteresowaniem cieszy się lokówka do włosów automatyczna, która ogranicza ingerencję podczas samego kręcenia włosów. Wystarczy tylko nabrać pasmo włosów i wcisnąć przycisk, po kilkunastu sekundach otrzymujemy loki już gotowe.

Większość lokówek dostępnych na rynku jest dostępnym w regulację temperatury wielostopniową, dzięki czemu możemy dostosować ją bardzo łatwo do grubości oraz potrzeb naszych włosów. W przypadku włosów cienkich, nie należy na pewno przesadzać z wysokością stosowanej temperatury. Za optymalną uznaje się tę na poziomie około 150 stopni Celsjusza. Posiadaczki gęstych i grubych włosów powinny nagrzewać urządzenie do temperatury wynoszącej nawet 200 stopni Celsjusza. Cienkie loczki uzyskać możemy dzięki zastosowaniu lokówki o średnicy do około 20 milimetrów, jeśli zależy jednak nam na falach grubszych, to lepiej się zdecydujmy na lokówkę mającą średnicę 30-35 milimetrów. Włosy możemy kręcić w zewnętrznych, jak i także wewnętrznym kierunku. Wszystko jest zależne od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Ważne także jest to, aby pasma były takiej samej grubości. Inaczej loki się będą znacząco różniły.

Loki najbardziej naturalnie wyglądające uzyskamy, gdy ustawimy pionowo lokówkę i w taki sposób będziemy nawijali na nie kolejne pasma. Włosy wówczas kręcimy zawsze w kierunku od twarzy do samego karku. Loki świeżo zakręcone należy podpiąć sobie spinką, a później utrwalmy stworzoną fryzurę lakierem. Dzięki temu zapewnimy jej wysoką trwałość. Właśnie na tym zależy nam najbardziej. Z czasem dojdziemy w robieniu loków do istnej perfekcji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ