Franczyza

Biznes to coś, co od lat interesuje Polaków. Po wyjściu z PRL wielu z nas zamarzyło o zostaniu prawdziwym przedsiębiorcą. Jest to możliwe i to bez ryzyka, bez konieczności inwestowania majątku całego życia. Jak? Przekonajmy się!

Franczyza – system, w którym jesteś trybikiem ważnej maszyny, czy najważniejszym jej mechanizmem?

Wiele osób nie wie, na czym polega współpraca franczyzowa. Niektórzy redukują ją do wymiany know-how i osprzętu na umiejętności zarządzania i zdolność do skompletowania kadry w danych warunkach. Jednak to nie do końca jest prawdą, to znacznie więcej, to tysiące przedsiębiorców, którzy codziennie rano wstają i budują swój własny biznes. Pod obcym szyldem, ale to zdecydowana wartość dodana. Przykładowo – czy wiesz, że w Polsce mamy sieć, którą zna aż 97% Polaków? Mało tego – jest to sieć niewielkich placówek franczyzowych. Jest to nasza rodzima firma Żabka – biznes o wielkich perspektywach. Jakie jednak korzyści mają osoby, które współpracują na zasadach franczyzy z tą siecią? Oto przykładowe z nich:

Know how – to podstawowy aspekt sieci franczyzowych. Duży gracz udziela wiedzy w dziedzinie prowadzenia biznesu. Bo on się na tym zna najlepiej – w końcu dzięki temu jest taki dochodowy. Eksperci szkolą franczyzobiorców, którzy potem działają w kierunku budowy renomy firmy.

Zasoby – wyśmienicie wyposażony sklep, kasa fiskalna, częste dostawy, sieć logistyczna – to zasoby, które standardowy biznes zdobywa latami. W zasadzie znaczna część niektórych z nich nie zdobywa – brak odpowiedniego łańcucha dostaw i umów z hurtowniami potrafi być przyczyną upadku niejednego przedsiębiorstwa.

Sklep – co prawda jest to kwestia, na którą bezpośredni wpływ ma nie tylko Żabka. Franczyza pozwala franczyzobiorcą na sugerowanie potencjalnych lokalizacji. Sieć zajmuje się jednak pełnym zatowarowaniem i umeblowaniem.

Przychód minimalny – to nowość, nawet jak na polskie możliwości, które zapewnia Żabka. Franczyza to jedna z niewielu firm, która oferuje aż 16 000 złotych netto przychodu minimalnego – trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki zawarte w umowie franczyzowej.

Żabka – franczyza 2019 vs 2020 – czy to biznes, z którego można wyżyć?

Istnieje wiele powodów, by postawić na współpracę franczyzową właśnie w 2020 roku. Kryzys związany z pandemią bardzo mocno wpłynął na funkcjonowanie wielu firm. Poszukiwana jest stabilizacja. Zapewnić ją może znany szyld, taki jak właśnie Żabka. Franczyza na chwilę obecną zatrudnia już 5000 franczyzobiorców, którzy pracują w około 6600 marketach. Rozrost sieci jest widoczny na każdym kroku – w dużych miastach widzimy po kilka marketów na jednej ulicy. Co prawda convenience store to sektor, który w Polsce dopiero czeka na rozkwit – nie dorównujemy na tym polu krajom azjatyckim – tak w tym momencie wchodzącym graczom ciężko będzie konkurować z ogromnymi zasobami, jakimi dysponuje Żabka. Franczyza w tym przypadku pozwoliła na dynamiczny i stabilny rozwój – niezależnie od tego, czy mieliśmy do czynienia z pandemią, czy nie.

Żabka – franczyza 2019 i 2020 – jakie wystąpiły różnice na przestrzeni roku?

Ile można zarobić na współpracy z siecią marketów Żabka? Franczyza po 2019 r. oferuje stawkę 16 000 złotych przychodu minimalnego netto. To kwota, którą otrzymamy jeśli spełnimy wymagania jakościowe sieci. Warto się śpieszyć – stawka obowiązuje przez rok tylko i wyłącznie franczyzobiorców, którzy nie mają żadnego marketu i zaczynają swoją przygodę ze sklepem przed marcem 2021. Jako że jest to stawka minimalna, można oczywiście ją przekroczyć – wszystko zależy jednak od czynników losowych – jak to w biznesie bywa!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ