Latarka Olight – gdzie się sprawdzi?

Latarka Olight – latarka dla służb mundurowych czy dla fanów biwakowania? Powstała w 2006 roku marka tworzy produkty, które zyskały już uznanie tysięcy użytkowników – zarówno tych używających latarek na co dzień, w pracy, jak i tych korzystających z nich sporadycznie. Gdzie sprawdzą się latarki Olight i co trzeba o nich wiedzieć? Podpowiadamy!

Dla kogo latarka Olight?

Latarki Olight przeznaczone są dla wymagających użytkowników. Chętnie korzystają z nich służby mundurowe (policjanci czy strażacy), a także wojsko i służby specjalne. Latarki LED Olight kupowane są również przez przedsiębiorców – sprawdzają się na przykład w warsztatach czy fabrykach. Nie znaczy to jednak, że nie może z nich korzystać osoba, która szuka dobrej latarki na wyjazd pod namiot czy sprzętu, który sprawdzi się, gdy w domu nastąpi awaria prądu. Latarki Olight są bardzo uniwersalne!

Latarki Olight – dlaczego warto?

Największą zaletą latarek Olight jest bez wątpienia bardzo korzystny stosunek ceny do jakości produktu. Dobre latarki innych producentów zazwyczaj kosztują znacznie więcej – Olight natomiast zadbał o to, by za niewielką cenę można było kupić produkt nie tylko funkcjonalny, ale również wytrzymały. Latarki tej firmy charakteryzują się dużym zasięgiem świecenia, mocnymi diodami LED i mocną obudową. Dzięki temu opinie o latarkach Olight są jednoznaczne – to dobry, a przy tym atrakcyjny cenowo sprzęt do zadań specjalnych.

Dobre latarki Olight: 4 polecane modele

Jaki model wybrać – Olight czołówkę czy latarkę akumulatorową Olight? Dla osób zainteresowanych możliwościami tego sprzętu przygotowaliśmy krótkie zestawienie najciekawszych modeli.

Latarka akumulatorowa Olight SR Mini II 

Jak na tak niewielki sprzęt, ta latarka ma naprawdę potężną moc: do 3200 lumenów, zasięg świecenia 268 metrów i żywotność do 36 godzin. Wodoszczelność na poziomie IPX8 gwarantuje, że latarka zadziała nawet w wodzie o głębokości 2 metrów. Mocna obudowa uchroni sprzęt w razie upadku, a 4 tryby pracy pozwolą na wygodne gospodarowanie energią w zależności od potrzeb. Ta latarka sprawdzi się świetnie jako sprzęt dla służb ratowniczych czy granicznych, ale również jako gadżet dla miłośników outdooru. 

latarka akumulatorowa

Latarka taktyczna Olight X9R Marauder 

Ta akumulatorowa latarka Olight to sprzęt dla najbardziej wymagających. Sprawdzi się zwłaszcza jako latarka policyjna czy sprzęt dla ochroniarzy. Posiada aż 9 trybów pracy – w najniższym (200 lumenów) jest w stanie świecić nawet przez 27 godzin. Zasięg światła wynosi 630 metrów, a wodoszczelność na poziomie IPX7 oznacza, że latarka jest w stanie pracować przez 30 minut w wodzie o głębokości do 1 metra.

latarka led

Latarka czołowo-kątowa Olight H1 Nova Blue 

Sprytne połączenie malutkiej latarki kątowej Olight z latarką czołową tworzy sprzęt, który sprawdzi się w wielu sytuacjach. Polecany jest zwłaszcza fanom outdooru, ale sprosta też zadaniom dla sprzętu typowo domowego. to doskonała latarka do biegania. Zasięg tej latarki to 66 metrów, żywotność – do 360 godzin. Latarka posiada 5 trybów świecenia, w tym tryb S.O.S. oraz tryb Strobo. W zestawie znajduje się bateria, ale do tej latarki Olight czołowej można dokupić również ładowarkę i akumulator.

Latarka LED Olight M2R Warrior Cool White 

Choć wydaje się nieduża, ta taktyczna latarka Olight to model, który z powodzeniem sprawdzi się jako sprzęt policyjny, strażacki czy wojskowy. Aluminiowa obudowa, chroniące diodę szkło borowe oraz głowica wzmocniona stalową ochronką sprawiają, że ten sprzęt jest bardzo wytrzymały, a w razie potrzeby może służyć jako narzędzie do samoobrony. Latarka jest w stanie świecić nawet przez 600 godzin, a jej zasięg to 208 metrów.

Opinie o latarkach Olight wyraźnie pokazują, że sprzęt ten cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Nic dziwnego – duża wytrzymałość, spory zasięg świecenia i korzystna cena to cechy, których poszukujemy w takim sprzęcie. Jeśli więc przymierzamy się do zakupu nowej latarki, zdecydowanie warto rozważyć inwestycję w sprzęt od tego producenta!

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ