Odbudowa włosów w trzech krokach

Włosy każdego dnia narażone są na różne szkodliwe czynniki wpływające na ich wygląd i kondycję. To przede wszystkim stylizacja gorącym powietrzem, farbowanie, używanie kosmetyków do stylizacji, ale nie tylko. Również silne słońce czy mróz i noszenie czapki zimą powodują, że włosy elektryzują się i wysuszają. Jak odbudować strukturę włosów, aby znów wyglądały kusząco? Szampon odbudowujący włosy oraz szampon na zniszczone włosy używane naprzemiennie mogą zdziałać cuda – wraz z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Jak przeprowadzić kurację odbudowującą włosy?

Po pierwsze – zadbaj o swoją dietę i nawodnienie

Włosy są tkanką martwą, ale w dużej części uzależnioną od unaczynionej i unerwionej tkanki znajdującej się w skórze głowy. Dlatego też podstawą w utrzymaniu właściwej kondycji włosów jest oczywiście utrzymanie właściwej kondycji swojego całego organizmu. Należy dbać o zdrową dietę, pełną białka, a także warzyw i owoców dających witaminy, minerały oraz przeciwutleniacze. Pij też dużo wody – dzięki temu włosy zawsze będą odpowiednio nawilżone i ich pielęgnacja jedynie wyeksponuje naturalne piękno.

Po drugie – dobry szampon odbudowujący i szampon na zniszczone włosy

W codziennej pielęgnacji warto stosować na zmianę dwa szampony – odbudowujący i dla zniszczonych włosów, a do nich odpowiedniej jakości odżywki, stosowane do każdego mycia. Używanie dwóch szamponów i odżywek naprzemiennie sprawi, że włosy będą czerpać wszystkie dobre składniki z jednego i drugiego kosmetyku. Szampon odbudowujący włosy opiera się głównie na proteinach, z kolei szampon na zniszczone włosy na olejkach i humektantach. Dlatego ich działanie na zniszczone, suche włosy bardzo dobrze się uzupełnia.

Po trzecie – stosuj maski i olejowanie

Co kilka myć warto zafundować sobie zamiast odżywki maskę głęboko regenerującą i odżywiającą włosy. Będą one po niej jeszcze bardziej gładkie i zadbane, a do tego będziesz mieć pewność, że we właściwy sposób dbasz o ich strukturę. Maska regenerująca będzie miała w sobie jeszcze więcej protein i ceramidów, które wnikną głęboko w strukturę włosa, więc nawet te suche, szorstkie i porowate niemal od razu będą lepiej zregenerowane. Czasem warto sobie zafundować olejowanie z użyciem olejku arganowego, lnianego czy z awokado, nałożonego na suche włosy. Następnie wystarczy dobry szampon odbudowujący włosy lub szampon na zniszczone włosy, aby dokładnie zmyć olejek, a jednocześnie zachować w łodydze włosa wszystkie dobroczynne składniki, które ów olejek dał. Używanie właściwych kosmetyków to zawsze podstawa podczas regeneracji włosów!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ