Porady prawne - czym zajmuje się radca prawny

Czasem zdarza się, że nie wszystko biegnie po naszej myśli, a pomoc specjalisty, jakim jest radca prawny, to konieczność. W końcu życie lubi nam czasem płatać różne figle. Zanim załamiesz ręce i poddasz się, skorzystaj z usług takich jak porady prawne.

  1.     Kim jest radca prawny?
  2.     Jakie są cechy dobrego prawnika?
  3.     Jakie porady prawne są świadczone przez prawnika – radcę prawnego?

Kim jest radca prawny?

Ubi sociatas, ibi ius. Gdzie społeczeństwo, tam prawo. A im bardziej rozwinięte społeczeństwo, tym więcej przepisów prawnych. Dlatego też dobrze jest mieć kogoś, kto w przypadku kwestii prawnie spornych jest w stanie fachowo doradzić. Taką właśnie osobą jest prawnik albo radca prawny. Radcą prawnym może nazywać się absolwent kierunku prawo po odbyciu kilkuletniej aplikacji radcowskiej. Aplikacja powinna zostać zakończona egzaminem z pozytywnym wynikiem. Radca prawny zajmuje się sprawami z zakresu poradnictwa, reprezentacji przed sądem i urzędem, a także pisze oficjalne dokumenty.

Jakie są cechy dobrego prawnika?

Dobry prawnik to taki, który poza doskonałą znajomością prawa cywilnego, administracyjnego czy karnego, posługuje się zasadami etyki zawodowej. Ponadto dobry prawnik to człowiek, który posiada dużą umiejętność analizy i syntezy danych, co wpływa na uzyskiwanie oczekiwanych przez Klientów wyników. Ze względu na charakter i specyfikę zawodu prawnika, niezwykle ważne jest także indywidualne podejście do Klienta i traktowanie jego sprawy w sposób wyjątkowy. Prawnik to człowiek, który niejednokrotnie spotyka się z ludzkimi tragediami i dramatami, dlatego tak ważne jest, aby posiadał zdolność empatycznego podejścia do człowieka przy jednoczesnym pozostaniu w pełni profesjonalnym. Osoby pracujące jako prawnik Warszawa, ze względu na możliwość stykania się z dużo większą różnorodnością spraw administracyjnych, cywilnych, konsumenckich czy karnych, posiadają zwykle dość duże doświadczenie. Pozwala ono na jeszcze lepsze doradztwo Klientom, a w konsekwencji ich satysfakcję z wyniku spraw. Kolejną niezbędną cechą jest umiejętność dochowania tajemnicy zawodowej. To jeden z ważniejszych aspektów kodeksu etycznego prawników. Klienci często podają dane wrażliwe, które nie mogą być udostępniane.

Jakie porady prawne są świadczone przez prawnika – radcę prawnego?

Prawnik udzielający porad prawnych w Warszawie przeważnie zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego, spadkowego, administracyjnego, rodzinnego, a także co ciekawe, prawa gospodarczego i handlowego. Prawnik Warszawa pomoże Ci w sytuacjach, o których sam mógłbyś powiedzieć, że są bez wyjścia. Główne sprawy poruszane podczas rozpraw sadowych to kwestie separacji, rozwodu z orzeczeniem o winie / bez orzeczenia o winie, sprawy dotyczące stosunków pracownik – pracodawca, a także pracownik – pracownik; wszelkie kwestie sporne dotyczące ubezpieczenia, spadku, sprawy konsumenckie, a nawet sprawy z zakresu prawa drogowego (np. nieprzyjęcie mandatu).

Jeśli zdarzyła Ci się jakaś niespodziewana sytuacja, w której masz podejrzenie, że doszło do naruszenia prawa, nie wahaj się. Skorzystaj z usług radcy prawnego Warszawa. Pomoże Ci on rozwiać wszelkie wątpliwości, a w razie konieczności napisze w Twoim imieniu odpowiednie dokumenty i będzie reprezentował Cię przed sądem. Zasięgnięcie porady od specjalisty – prawnika pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnych kosztów sądowych, w przypadku, gdy sprawa nie miałaby możliwości zostać rozstrzygnięta na Twoją korzyść lub też ułatwi Ci podjęcie decyzji o rozstrzygnięciu sprawy na drodze sądowej, w tych sytuacjach, gdy szanse na uzyskanie wygranej za pośrednictwem tej ścieżki są znaczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ