Dzisiaj trudno o dobrą i wysokopłatną pracę. Tymczasem przecież każdy z nas chce zarobić, mieć właśnie mieszkanie nieobciążone kredytem i inne dobra. Jednak jak to zdobyć? Czy istnieją ciągle zawody, w których możemy naprawdę wiele zarobić? Oczywiście, że tak!

Praca na platformie wiertniczej

Takie możliwości daje przede wszystkim praca na platformie wiertniczej. Jak ją sobie wyobrażamy? Otóż panuje generalne przekonanie, że praca na platformie wiertniczej jest bardzo trudna. Wymaga od pracowników bardzo dużo siły zarówno psychicznej jak i fizycznej oraz że jest bardzo wyczerpująca. Ponadto wydaje nam się, że można tam bardzo dużo zarobić. I że nikt nie chce się podjąć tej pracy. Czy rzeczywiście praca na platformie wiertniczej tak wygląda?

Rzeczywistość na platformie wiertniczej

Otóż częściowo tak. Rzeczywiście praca na platformie wiertniczej nie należy do najprostszych wyzwań. Niemniej jednak możliwe jest uzyskanie naprawdę dość znacznych korzyści finansowych. Dlaczego? Otóż za miesiąc pracy dostaje się średnio od 20 do 40 tysięcy złotych. Zawody o wyższej pozycji jak np. lekarz mogą nawet osiągnąć większe zarobki. Warto także zauważyć, że taka praca daje duże możliwości poznania świata. Najczęściej bowiem pracuje się w systemie miesiąc pracy, miesiąc wolnego albo dwa tygodnie pracy, dwa tygodnie wolnego. Brzmi wspaniale prawda?

W kwestii niebezpieczeństwa trzeba podkreślić, że praca na platformie wiertniczej owszem jest niebezpieczna, jednak nie tak jak dawniej. Zdarzają się jednak czasami wypadki, choć w zasadzie należą one do rzadkości. Nie do końca prawdą jest natomiast to, że nie ma chętnych do pracy – oczywiście nie ma ich specjalnie wielu, jednak wysokie zarobki kuszą śmiałków.

Praca na platformie wiertniczej – dla kogo?

Kto znajdzie pracę na platformie wiertniczej? Tak naprawdę wielu przedstawicieli różnych zawodów. Oczywiście na pewno wszystkie związane z mechaniką, inżynierią, naprawą maszyn itd. są szczególnie w cenie. Niemniej jednak każda platforma wiertnicza zatrudnia także personel medyczny, lekarzy, sprzątaczki, kucharzy i wiele innych osób.

Czy trzeba mieć doświadczenie, aby pracować na platformie wiertniczej? Generalnie na pewno będzie ono atutem, jednak często nie jest wymogiem.

Warto jednak wspomnieć o tym, że praca na platformie wiertniczej wymaga pewnych cech charakteru i umiejętności. Przede wszystkim przez pewien czas jesteśmy naprawdę daleko od domu. Ponadto platforma jest na pełnym morzu – w związku z tym wieje wiatr, są upały, a widok burzy i sztormu może niektórych przerazić. Trzeba także umieć dogadywać się z ludźmi. Ponadto konieczna jest znajomość angielskiego w stopniu komunikatywnym.

CV na platformę wiertniczą

Jak napisać CV na taką platformę? Zwyczajnie, jakbyśmy pisali je do pracy. Co jednak dość istotne- napiszmy także o tym, co lubimy robić hobbystycznie, czego nauczyliśmy się sami. Może się bowiem okazać, że pracodawcy postanowią nas wysłać na dodatkowy kurs z mechaniki, która była dla nas tylko zainteresowaniem i nagle staniemy się pełnoprawnymi mechanikami na platformie wiertniczej.

http://www.itcgrupa.pl/

[Głosów:71    Średnia:2.2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ