Szampon pokrzywowy

O naturalnych kosmetykach, czy to tych wykonywanych samodzielnie czy to tych składających się jedynie z bioskładników mówi się coraz więcej, ponieważ świadomość klientów również na szczęście jest w tym temacie coraz większa. Szampon pokrzywowy można znaleźć na sklepowych półkach od niepamiętnych czasów – jest jednym z łatwiej dostępnych kosmetyków, jednak nie każda z nas zna jego właściwości. A zdecydowanie warto je poznać.
Szampon pokrzywowy jest przeznaczony dla włosów zniszczonych, jest też polecana dla wszystkich borykających się z problemem łysienia androgenowego czy nadmiernym wypadaniem włosów. To wszystko z powodu hamowania produkcji hormonu odpowiadającego właśnie za utratę owłosienia. Napięcie mięśni jest dzięki pokrzywie mniejsze, a do tego zmniejsza się nieprzyjemny łojotok. Warto do tej listy również doliczyć lecznicze działanie w przypadku chorób skóry głowy.
W pokrzywie znajdziemy całą masę dobroczynnych składników, takich jak witamina C (i jest jej tam więcej niż nawet w soku z cytryny!), a także witaminę E, A, K oraz B2. Z pokrzywy można przygotowywać również maski, wywary, płukanki czy herbatki, które są polecane ze względu na sporą ilość mikro- oraz makroelementów, np. magnezu, potasu, wapnia, cynku, siarki, krzemu, boru czy miedzi oraz żelaza. To jeszcze nie koniec tej długiej listy – należy do niej dodać również garbniki, kwasy organiczne, na przykład kwas mrówkowy, kwas glicerolowy czy kwas glikolowy, ale też kwas pantotenowy, związki aminowe, sole mineralne, olejki eteryczne oraz serotoninę czy histaminę. Picie soku z pokrzywy jest w stanie nawet w ciągu dwóch tygodni zmniejszyć anemię. Jeśli chodzi o szampon pokrzywowy to zwiększa tempo wzrostu włosów już istniejących, a dodatkowo sprawia, że szybciej pojawiają się nowych, tak zwanych „baby hair”. Pokrzywa jeszcze wzmacnia odporność, tym samym również wpływa na kondycję włosów – stosując taki kosmetyk i jednocześnie pijąc pokrzywowe herbatki możesz zadbać o swoje włosy z jednej oraz z drugiej strony – wewnątrz oraz na zewnątrz.

glamourlook.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ